PLATE OG KONSERT: Jon Solberg, låtskrivar og frontfigur i Ni Liv, gler seg til plateinnspeling. Plateslepp med konsert blir i Gullbring i mai. Foto: Gro B. Røiland
Fast spaltist i Bø blad, Jon Solberg.

– Kappleikscener er ikkje som andre scener

Jon Solberg er bøhering, låtskrivar og musikar, b-menneske og forseintkommar, nærsynt og gråsprengt, og han som syng i Ni Liv. Etter beste evne prøvar han au å lære bort idrettsglede på ungdomsskulen, fingerspel på kulturskulen og kreativ angrepsfotball på G14 i Skarphedin. Han skriv meir enn han pratar, og går i lyng meir enn på asfalt.

Publisert Sist oppdatert

«Du må ikkje gjera som han som spela seg langt ut av slåtten, og bare reiste seg og gjekk av scena», sa Kjell. «Så bleig du ser ud», sa Ragnhild. «Det er mange som bruker valium, ass», sa Anders. Kjøttkakene på tallerkenen min var kalde. Matlysta låg att i Bø. Eg var klar klokka halv elleve. Nå var ho over tre. Det finst ikkje starttider på kappleik. Ein må vente. Og vente.

Vel korleis du vil lesa oss!

5 veker for 5 kroner

Deretter 145 per månad.
Inga binding.

Kjøp

Sjå fleire
tilbod

KLIKK HER

Powered by Labrador CMS