KVINNER I BALLADANE: Sigrid Aksnes Stykket har fordjupa seg i kvinner i gamle balladar. Det har blitt til boka «Ho sette seg sjav te styre. Kvinneframstilling i balladar gjennom tid og rom».
Sigrid Aksnes Stykket er fast spaltist i Bø blad.

– Det er rart at det skal vere så vanskeleg å halde togruta, enda så få stopp dei har nå

Sigrid Aksnes Stykket er pensjonist, aktivitetskontakt nokre timar i veka, underviser litt av og til på vaksenopplæringa eller USN, skriv av og til, går litt på besøk til folk som er eldre og klokare enn seg, tenkjer tilbake og tenkjer fram, og er litt her og nå. Når korona tillét det, går ho gjerne på møte og gudstenester. Da reiser ho også gjerne litt, mest innanlands. Ho bur i Eikjabygda, og har kjøpt leilegheit i Bøgata.

Publisert Sist oppdatert

Eg tok bussen til Bergen nyleg, denne gongen skal eg til Kristiansand og lurer på å ta toget. Men i det siste har eg berre høyrt om forseinkingar og innstilte tog, manglande varsling til ventande passasjerar og manglande buss for tog, så eg er veldig i tvil om eg tør å satse på eit tog som etter ruta skal vere framme ein time før starten på den konserten eg skal på. Rart at det skal vere så vanskeleg å halde ruta, enda så få stopp dei har nå. Kor annleis er det ikkje frå den tida da vi tok toget frå Bø og ut til Skogen, eller til Veirud, Tjønnås eller Kleppe.

Vel korleis du vil lesa oss!

5 veker for 5 kroner

Deretter 145 per månad.
Inga binding.

Kjøp

Sjå fleire
tilbod

KLIKK HER

Powered by Labrador CMS